KULTURDØGN SOON 2019 - PROGRAM 

 

FREDAG 16.08.2019 

Torgteltet Son Torg (liten scene) 

Kl. 18:30 – 19:00 Liv Kreken med Vegard Iversen og Mark Axiak (vise pop) 

Kl. 19:30 – 20:15 IVERSEN (pop - rock) 

Kl. 22:30 – 00:00 Jam Session v/Kai Dybedahl 

Cafe Oliven (Olivenlunden) 

Kl. 21:30 – 22:15 The Refugees – Tom Petty Tribute (heartland rock) 

 

LØRDAG 17.08.2019 

Son Torg (stor scene) 

Kl. 11:45 – 12.00 Såner Skolekorps & Såner Drillteam spiller opp (korpsmusikk) 

Kl. 12:00 – 12:15 Offisiell åpning Kulturdøgn Soon 2019 v/Ordfører og Kultursjef 

Kl. 12:15 – 12:45 Soon Blandede Kor (jazz - folketoner) 

Kl. 12:45 – 13:15 Elevforestillingen «KULTUR» av Dans & Ballett - Marianne Høymer (klass. 

ballett, moderne dans, street/jazz v/elever fra 8-18 år) 

Kl. 13:30 – 14:15 KOMPASS (Jersey-rock, punk rock, power pop/nedstrippet akustisk) 

Kl. 15:30 – 16:00 Jazz Turtles (jazz) 

Kl. 16:00 – 16:30 Cool Beans (alternativ rock) 

Kl. 16:30 – 17:00 Päskaratta (rock) 

Kl. 18:30 – 19:30 FolkPort (Britisk folk pop - rock) 

Kl. 20:00 – 21:00 Fredd d’ Red and the Berserk Bastards (sjømannspunk) 

Kl. 21:30 – 22:30 Kai Dybedahl & De Ville (roots rock – Americana - blues rock) 

Kl. 23:00 – 00:00 Khalifatet (funk – soul - jazz og rap) 

Kunstteltet/Multimedierommet 

Kl. 12:00 –> Døgnkunstutstillingen åpner 

Kl. 12:00 -> Filmvisning (loop). Produksjoner av Råsalt Studio, Anette S. Helland, Magnus M. Olsen, Vestby Historielag (animasjon, illustrasjon, historie, dokumentar). 

Kl. 15:00 – 15:30 Stein Erik Sagvolden (dikt - fortellinger) 

Kl. 17:15 – 18:15 Filmvisning. «Edvard Munch i Vestby» av Jørn Svendsen – Vestby Historielag 

(historie) 

Kl. 00:15 – 00:45 Arne Ruste (dikt-poesi) akkompagnert. av Lorentz Hermansen (sax), Knut 

Dalbakk (bass) 

Kl. 01:00 – 01:45 Filmvisning «Klubben i Son-filmen med Alex Johannsen» av Jørn Svendsen – 

Vestby Historielag (dokumentar - historie) 

Son Bibliotek (inne) 

Kl. 11:30 – 12:15 Filmvisning for barna. Produksjoner av Råsalt Studio, Anette S. Helland 

(animasjon) 

Kl. 14:30 – 15:00 Mathilde Dokka Sveen/Irina Marie Alræk med forestillingen «Prinsen med de 

triste øynene» (barneteater) 

Skipperstua i Son/Son Kro 

Kl. 17:00 – 17:30 Vestby Korforening (rytmisk korsang/Son Kro terrassen) 

Kl. 01:00 – 02:00 Harald Hougaard & Thomas Nessheim «Dylan på natta» (akustisk/Skipperst.) 

Gullich (bakhagen) 

Kl. 15:00 – 15:30 Harald Hougaard «Leonard Cohen minikonsert» (akustisk) 

Kl. 15:30 – 16:00 Dag Larsen med et lite utdrag fra egne diktsamlinger (dikt) 

Kl. 19:00 – 19:30 Daniel Goldin/Tiril Bjørnør Rosland (fiolin/cello - klassisk) 

Glenneparken/Son Kystkultursenter 

Kl. 10:30 – 11:30 

«Kreativt mini kurs for barn». Her er det mulig å lage monotrykk. Lise Larsen viser hvordan man ved en enkel trykkemetode kan skape et spennende kunstuttrykk

Kl. 12:00 – 16:00 

Barne- og familieaktiviteter (ansiktsmaling, male- og tegneverksted, krabbefiske, bygging av strikkmotorbåt, støping av smykker, båtturer m/ Koggen m.m.) 

Det offentlige rom/Bryggepromenaden 

Kl. 11.30 – 11:45 Såner Skolekorps & Såner Drillteam leder an veteranbilkortesje gjennom Son 

Kl. 14:30 – 15:00 Soon etter frokost spiller opp der det måtte passe seg (orkester) 

Kl. 22.00 -> Son forandres til eventyrby – fasader og trær lyssettes i spektakulære 

farger 

Hagestua 

Kl. 14:15 – 14:30 Brevik Danseverksted v/instruktørgruppa Asteria (danseshow) 

Kl. 17:15 – 17:45 Koggen Dixieband (dixieland jazz) 

Kl. 18:00 – 18:30 Rolf-Ivar Tomten (viser, trubadur) 

Cafe Oliven (Olivenlunden) 

Kl. 15:00 – 15:30 Dans i Son – Cathinka S. Carlsen (interaktivt danseinnslag) 

 

SØNDAG 18.08.2019 

Son Torg 

Kl. 10:45 – 11:00 Hvitsten Trommekorps hvirvler i gang veteranbilutstillingen 

Kl. 11:00 – 17:00 Veteranbilutstilling 

Torgteltet Son Torg 

Kl. 11:00 – 12:45 ÅPEN SCENE. Alle som ønsker å fremføre noe – en låt eller to, et dikt eller 

lignende. Velkommen! 

Kl. 13:00 – 13:30 Hans Rotmo (viser) 

Kl. 13:45 – 14:15 Franco Banini (klassisk sang - opera) 

Kl. 14:30 – 15:00 Rolf-Ivar Tomten (viser) 

Kl. 15:00 – 15:30 ÅPEN SCENE. Alle som ønsker å fremføre noe – en låt eller to, et dikt eller 

lignende. Velkommen! 

Kunstteltet/Multimedierommet 

Kl. 00:01 – 17:00 Døgnkunstutstillingen Kl. 00:01 – 17:00 Filmvisning (loop). Produksjoner av Råsalt Studio, Anette S. Helland, Magnus M. Olsen, Vestby Historielag (animasjon, illustrasjon, historie, dokumentar). Kl. 12:00 – 12:30 Råsalt Studio – Gir oss et innblikk i animasjonsverden (foredrag) Kl. 13:45 – 14:45 Filmvisning. «Edvard Munch i Vestby» av Jørn Svendsen – Vestby Historielag 

(historie) Kl. 14:45 – 15:15 «SPEAKERS CORNER». Grip muligheten, om du ønsker å formidle eller 

fremføre noe – podium og mikrofonen er din! 

Skipperstua i Son/Son Kro 

Kl. 13:00 – 13:30 Sondre Høymer (klassisk gitar/Skipperst.) Kl. 13:30 – 14:00 Arne Kvalnes fremfører eget materiale (viser/Skipperst.) Kl. 15:30 – 16:15 DETrio (melodiøs akustisk innen jazz – blues - pop og tango/Son Kro 

terrassen). 

Gullich (bakhagen) 

Kl. 14:30 – 14:50 Harald Hougaard «Levende strenger» (gitarmakeren forteller) 

Kl. 15:00 – 15:15 Stein Erik Sagvolden (dikt – fortellinger) 

Glenneparken/Son Kystkultursenter 

Barne- og familieaktiviteter (ansiktsmaling, male- og tegneverksted, Kl. 12:00 – 16:00 

krabbefiske, bygging av strikkmotorbåt, støping av smykker, båtturer m/ Koggen m.m.) 

Kl. 12:30 – 13:00 Mathilde Dokka Sveen/Irina Marie Alræk med forestillingen «Prinsen med de 

triste øynene» (barneteater) 

Kl. 14:45 – 15:15 Offentliggjør vinnere i LOTTERIET 

Det offentlige rom/Bryggepromenaden/Soon Seilforening 

Kl. 10:30 – 10:45 Hvitsten Trommekorps leder an veteranbilkortesje gjennom Son 

Kl. 11:00 – 17:00 Soon Seilforening tilbyr barne- og familieaktiviteter (små seilturer med 

optimist-joller, rib-båtturer) 

Kl. 11:30 – 12:00 Vestby Seniordans (dans på brygga v/Son Brygge & Fiskebutikk) 

Hagestua 

Kl. 13:00 – 13:15 Brevik Danseverksted v/instruktørgruppa Asteria (danseshow) 

Cafe Oliven (Olivenlunden) 

Kl. 15:15 – 16:00 The Stingrays (instrumental 60-talls rock) 

Kl. 16:15 – 17:00 Malene Markussen (pop) 

 

UTSTILLERNE I KUNSTTELTET 

Anita King Billedkunst 

Anita Sandbraaten Billedkunst 

Anita Øksendal Billedkunst 

Anne Berntsen Billedkunst 

Arild Baardseth Keramikk 

Bjørn Øyvind Østli Billedkunst 

Elisabeth Brochmann Billedkunst 

Elisabeth Lerøy Billedkunst 

Emil Khoury Installasjon bilder 

Eva Nygaard Billedkunst 

Gry Jacobsen McBride Foto 

Gunnar Tor Jonsson Foto 

Helene Ingeborg Kristoffersen Billedkunst 

Ingrid Amuri Rutherford Billedkunst 

Jøran Juveli Marstrander Fotokunst / bord 

Kaia Røed Billedkunst, keramikk 

Konstanse Sørevik Billedkunst 

Lise Larsen Billedkunst 

Liv Kjønnerud Billedkunst 

Lotte Thomson Billedkunst 

Mette Lise Martinsen Billedkunst 

Mona Haslie Billedkunst 

Ole Fredrik «ofhvidsten» Hvidsten Installasjon bilder 

Owe Baann Foto 

Pavlina Angelova Billedkunst 

Reidunn Karlstrøm Mirenge Billedkunst 

Ruth Brochmann Billedkunst 

Signe Strøm Billed- og smykkekunst, keramikk 

Tove Marie Hunt Sørensen Billedkunst 

Turid Mjelve Keramikk 

(Med forbehold om at endringer kan oppstå i programmet) 

 

UTSTILLINGER I GALLERIENE


Galleri Soon: Utstilling av Gro Mukta Holter. Åpner lørdag 17.08 kl. 13

 

Son Rammeverksted og Butikk: Utstillingen «Lånte Fjær» av Jens Sølvberg. 27.07-18.08

 

Gullich lille galleri: Svein Søgnen har utstilling av sin egen billedkunst med motiver fra Son.

Herison Her i Son Vestby kommune portal startside havn kyst kultur kystkultur opplevelser Oslofjorden Akershus
web: info helgeland