LØRDAG 18.08.2018
Son torg (stor scene)

 

kl. 12:00 – 12:10 Mottakelse av seniorene i Vestby kommune (ordfører T. A. Ludvigsen/N. Reff)

 

kl. 12:10 – 12:30 Soon Blandede Kor (jazz, folketoner)

 

kl. 12:35 – 12:50 Hanne Dahle med Øyvind Denstad (sang, piano)

 

kl. 12:55 – 13:15 Brevik Danseverksted v/instruktørene Meraki (danseshow)

 

kl. 13:20 – 13:50 Vokalgruppa Attitunes (vintage swing-jazz, viser)

 

kl. 13:55 – 14:25 Malene Markussen (pop)

 

kl. 14:30 – 14:45 Offisiell åpning Kulturdøgn Soon (kultursjef R. Fostervold Johansen/ordfører
T.A. Ludvigsen/M. Looman)

 

kl. 16:25 – 16:45 Marius Larsen (pop)

 

kl. 16:50 – 17:10 Hense at Breakfast (jazz-funk)

 

kl. 17:15 – 17:35 Cool Beans (alternativ rock)

 

kl. 18:00 – 18:45 IVERSEN (pop-rock)

 

kl. 18:45 – 19:30 FolkPort (folk pop-rock)

 

kl. 19:30 – 20:15 Odd Company m/Odd G. & Edvard Frøysland, Morten Johannessen, Ida Eid Tunestveit (progrock, rock ‘n’ roll)

 

kl. 20:15 – 21:00 Grenseland (folk, rock, pop og viser)

 

kl. 21:00 – 21:45 Odd Krokfoss og Morten Golten m/band (blues)

 

kl. 21:45 – 22:30 Rutherford/Trygve Fosnæs (rytmisk drevet roots rock-americana-blues)

 

Glenneparken/Son kystkultursenter

 

kl. 14:30 -> Døgnkunstutstillingen i teltet åpner

 

kl. 14:40 – 15:00 Soon etter frokost (korps)

 

kl. 15:30 – 16:00 Mathilde Dokka Sveen/Irina Alræk og barneteateret "Prinsen med de triste øynene" (barneteater)

 

Kl. 12:00 – 18:00 Barneaktiviteter (male- og tegneverksted, støping av smykker, bygging av strikkmotorbåter, tokt med Koggen, Blekkulf). Egen utstilling av ferdige arbeider.

 

kl. 23:00 -> Bålpanner og grill fyres opp (KANSELERT PGA BRANNFAREN)

 

kl. 24:00 – 00:30 Arne Ruste leser poesi akkomp. av Lorentz Hermansen (sax) og Knut Dalbakk (bass)

 

kl. 01:00 – 02:00 Vestby Historielag – filmvisning «Klubben i Soon» i teltet (Vestbyhistorie)

 

Det offentlig rom/Bryggepromenaden

 

kl. 11:00 –> Elias-båten ankommer. Båtturer og annen hygge for barna

 

kl. 11:30 – 11:55 Veteranbilkortesje gjennom Son/Soon etter frokost leder an til Son torg (korps)

 

kl. 24:00 – 06:00 Son forandres til eventyrby – fasader og trær lyssettes i spektakulære farger La Paz/Bakhagen i Thornegården

 

Kl. 15:15 – 15:45 Harald Hougaard «A Tribute to Leonard Cohen» (viser)

 

kl. 15:45 – 16:15 Øyvind Venstad Kjeksrud «En halvliters tid» (viser). Son kro (ute/inne)

 

kl. 15:00 – 15:30 Helge Sveen «Der fløy gensern te’n Johansen» (skuespill)

 

kl. 15:30 – 16:00 Koggen Dixieband (dixieland jazz)

 

kl. 18:00 – 18:30 «Det Plutselige Teater» leker seg med «Små forløp» av Harold Pinter (skuespill av Helge Sveen, Hanne Dahle, Øyvind Venstad Kjeksrud, Linda Fosse). Hagestua

 

kl. 15:00 – 15:30 Vestby Korforening (rytmisk korsang)

 

kl. 17:35 – 17:50 Rebekka og Eirik Fjellstad Fredsrud (pop)

 

SØNDAG 19.08.2018
Son torg

 

kl. 10:45 – 11:00 Hvitsten Trommekorps virvler i gang veteranbilutstilling

 

kl. 11:00 – 17:00 Veteranbilutstilling Glenneparken/Son kystkultursenter –> 17:00 Døgnkunstutstilling i teltet

 

kl. 11:00 – 15:00 Barneaktiviteter (male- og tegneverksted, støpning av smykker, bygging av strikkmotorbåter, tokt med Koggen). Egen utstilling av ferdige arbeider.

 

kl. 12:00 – 12:30 Mathilde Dokka Sveen/Irina Alræk og barneteateret "Prinsen med de triste øynene" (skuespill - barneteater)

 

kl. 15:15 – 15:45 Premieutdeling rebusløp – utholdenhet – malerverksted - lotteritrekning

 

Det offentlig rom/Bryggepromenaden

 

kl. 11:00 –> Elias-båten ankommer. Båtturer og annen hygge for barna
kl. 12:00 – 13:00 Historievandring (v/Tommy Braaen)

 

kl. 13:00 – 13:15 Brevik Danseverksted v/instruktørene Meraki (Brygga-danseshow)

 

kl. 13:00 – 15:00 Rebusløp gjennom Sons gater i regi av Camp Soon (aldersgrense 7-16 år). Påmelding av lag a 6 pers. lør. 18.08 innen kl. 18.00 i sekretariatet

 

kl. 16:45 – 17:00 Avslutting Kulturdøgn Soon 18.08.2018. Hvitsten Trommekorps. La Paz/Bakhagen i Thornegården

 

kl. 12:00 – 12:30 Klaus Günter Escher «9 Triste Viser» (viser)

 

kl. 12:30 – 13:00 Øyvind Venstad Kjeksrud «En halvliters tid» (visesang)

 

kl. 13:00 – 13:20 Daniel Goldin/Tiril Bjørnør Rosland (fiolin/cello)

 

kl. 16:00 – 16:45 Dag & Fetterne – eksklusivt. (akustisk) NB! kun 40 billetter loddes ut. Son kro (inne/ute)

 

kl. 12:30 – 13:00 Araya Emehation Fshaye (eritreisk musikk)

 

kl. 13:00 – 13:30 Liv Kreken m/Vegard Iversen (viser)

 

kl. 13:30 – 14:00 Linda Fosse "Kortid, visst ikkje no? - skal ein våga å følgja ein draum….” ?" (skuespill)

 

Kl. 14:00 – 16:00 Vidar Vanberg med filmhistorie i Son – filmvisning «Elskere» fra 1963. Hagestua

 

kl. 13:00 – 13:15 Ida Eid (A.L. Webber/Phantom Of The Opera: musikal)

 

kl. 13:30 – 14:15 Ragnar Zolberg (akustisk – prog rock-pop)

 

Kl. 14:15 – 15:00 «The Refugees - Tom Petty Tribute» (rock)

 

kl. 15:00 –> Jam Session (åpen scene) Gullich (bakgården)

 

kl. 11:00 – 11:30 Roar Lågbu (viser/diktlesing)

 

kl. 11:30 – 12:00 Mikael Holmberg (utdrag av Kalevala av Elias Lönnrot: høytlesing)

 

kl. 12:00 – 12:30 Harald Hougaard «Bacchilade» (viser)

 

kl. 12:30 – 13:00 Mikael Holmberg (utdrag av Kalevala av Elias Lönnrot: høytlesing). Sjøboden (inne)

 

kl. 14:00 – 14:30 Arne Kvalnes (viser)

 

kl. 14:30 – 15:00 Klaus Günter Escher «9 Triste Viser» (viser)

 

UTSTILLERNE I KUNSTTELTET

 

Hanne Jacobsen Billedkunst
Hanne Lunder Keramikk
Rigmor Elisabeth Aardalen/Burugla Kjoler
Jakki Moore Billedkunst
Eva Ströberg Billedkunst
Tove Marie Hunt Sørensen Billedkunst
David McNish Billedkunst
Anne Rukan Keramikk
Trygve Fosnæs Billedkunst/keramikk
Jøran Juveli Marstrander Foto/bord
Janette Aspegren Byster i betong
Signe Smykkesmed Billedkunst og smykker
Elisabeth Lerøy Billedkunst
Anita Sandbraaten Billedkunst
Ingrid Amuri Rutherford Billedkunst
Owe Baann Foto
Gerd Holt Hatteutstilling
Elisabeth Kleven Foto
Lena Veseth Billedkunst
Akin Duzakin Billedkunst
Tone Løw Installasjon
Jakki Moore Billedkunst
Konstanse Sørevik Billedkunst
Anita King Billedkunst
Anita Øksendal Billedkunst
Eva Nygaard Billedkunst
Bjørn Øyvind Østli Billedkunst
Lotte Thompson Billedkunst
Bengt Kinnerød Billedkunst og glass
Linde Kristin Nalum Billedkunst
Anne Kristine Fronth Stene Billedkunst og stol
Jorun Andersen Billedkunst
Vigdis Hansen Billedkunst
Mona Haslie Billedkunst
Anette Løw Billedkunst
Teppo Valkama Billedkunst
Ann Kristin Aas Billedkunst
(Med forbehold om endringer)

 

UTSTILLINGER I GALLERIENE

 

I Galleri Soon blir det maleri/grafikk/foto med kunstnerne Elin S. Aune, Gunnar Aune, Therese Nortvedt,
Kaja Norum, Bente Bøyesen, Erik Thome, Arne Samuelsen, Teppo Valkama og Ivar Samuelsen, og
keramikerene Finn Hald, Dagny Hald, Christine Hald, Anne Karen Helly Hansen, Hanne Lunder, Lise
Gaudernach og Ole M. Skaug.

 

I Son Rammeverksted og Butikk blir det keramikk av Karin Eie og Signe Strøm, foto ved Inge Mauseth, samt
maleri ved Kaja Røed. I tillegg kommer en minneutstilling av Trond Gundersby.

 

I Gullich lille galleri har Svein Søgnen utstilling av sin egen billedkunst.

Herison Her i Son Vestby kommune portal startside havn kyst kultur kystkultur opplevelser Oslofjorden Akershus
web: info helgeland